Jednym z najistotniejszych elementów jest oczywiście stan techniczny samochodu. Nawet jeśli dbamy o regularne przeglądy, ale przed podróżą coś nas zaniepokoi, sprawdźmy, czy wszystko jest w porządku lub skorzystajmy z pomocy fachowcy. Bo jedną z najgorszych rzeczy jest usterka, która przyhamuje lub zupełnie zmieni plany wakacyjnych wojaży. Z tego też względu pamiętajmy, by mieć w aucie zestaw podstawowych narzędzi oraz sprawne koło zapasowe.

Jeśli wybieramy się w podróż za granicę, sprawdźmy, jaki przepisy oraz limity prędkości obowiązują w krajach, które będziemy odwiedzać. Ważną sprawą jest też wytyczenie trasy. Dziś bez problemu nawet w najdalsze zakątki „zaprowadzi” nas nawigacja. Coraz częściej korzystamy nie z dodatkowych urządzeń, lecz z nawigacji w samochodzie. Pamiętajmy jednak, że system nawigacyjny to nie wszystko. Dobrze jest przed wyjazdem odbyć przysłowiową podróż „palcem po mapie”. Po to żeby mieć ogólną orientację trasy, kierunku, w którym się udajemy.

To tylko wybrane elementy, o których warto pamiętać. Przed podróżą kierowca powinien dobrze wypocząć. W czasie jazdy natomiast pamiętajmy, by robić przerwy. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Lepiej zajechać godzinę później, ale bezpiecznie i w dobrych nastrojach.

Źródło: naszemiasto.pl